O nás

Jeden moment. Jedna chvíľa. Jedna fotografia. Čaro, ktoré dokáže vyvolať krásne a neopakovateľné spomienky či radosti z niečoho čo už bolo a chce v budúcnosti opäť ožiť v pamätich ľudí. Aby však toto fungovalo, tak fotograf musí svoju prácu skutočne milovať, musí ho neustále napĺňať či robiť mu radosť. Práve vďaka tomu vzniknú fotografie, ktoré  prinesú silný zážitok, emócie a nesmrteľnosť zachyteným momentom. Práve preto milujeme fotenie, ktoré je nie len našou radosťou, láskou, koníčkom, ale aj prácou.  

Počiatky nášho fotenia siahajú ešte do minulého desaťročia, do obdobia, keď sme ešte netušili, že raz vytvoríme spoločne, otec so synom, vlastnú fotografickú značku špecializujúcu sa primárne na športovo-kultúrne podujatia, respektíve reportážnu fotografiu. Otec, Peter Stehlík, sa venuje čaru fotografie už od roku 2006. Fotenie práve takéhoto druhu fotografie prišlo v roku 2009, keď ho v Zuberci očarilo zachytávanie rôznych emotívnych momentov z rekonštrukcií bojov z obdobia SNP 1944. Práve od tejto chvíle začalo fotenie vojenských podujatí pre rôzne kluby vojenskej histórie na území Slovenskej republiky. Syn, Daniel Stehlík, sa k svojmu otcovi pridal v roku 2013. Práve dynamické ukážky, v ktorých naraz útočí pechota, ťažká technika, lietadlá a vybuchujú pyrotechnické efekty nás najviac naučili fotiť nie len dynamické, pohybujúce sa objekty, ale vedieť si aj v rýchlosti vybrať ten správny moment na fotenie, ktorý sa už nebude nikdy opakovať.


Slovak Press Photo 2019 - finále + vernisáž
Grand Prix 2021 -Slovak Press Photo

V roku 2019 sme boli vybratí spoločnosťou Canon Europe na tretí ročník programu Canon Students Programme vo francúzskom Perpignan, kde sme pred editormi z celého sveta prezentovali vlastnú prácu. Tá pred spoluorganizátorkou World Press Photo zožala obrovský úspech. O niekoľko týždňov neskôr, začiatkom októbra 2019, sme sa zúčastnili finále Slovak Press Photo so slávnostnou vernisážou prác finalistov. Presne o mesiac neskôr sme získali na základe hlasov z celého Slovenska Cenu diváka, čím sme sa zaradili medzi víťazov ôsmeho ročníka Slovak Press Photo. V rámci týchto úspechov sa o nás písalo na stránke organizátora súťaže (klik), ako aj na stránke regionálneho týždenníka ( klik a klik). Začiatkom januára 2020 ste si mohli pozrieť aj náš prvý televízny rozhovor pre TV Raj (klik) a v júni 2020 vyšiel s nami aj rozhovor v magazíne Mirage (klik) spojený s našou premiérovou výstavou fotografií. Práve spomínaná výstava sa objavila aj v reportáži regionálnej televízie (klik). Koncom septembra 2020 sme boli opäť po roku nominovaní do finále Slovak Press Photo, kde sme obsadili druhé, respektíve tretie miesto. Začiatkom decembra sme sa zúčastnili menšieho vyhlásenia víťazov súťaže Slovak Press Photo 2020, kde náš fotograf získal opäť po roku Cenu diváka (klik). V januári 2021 sme boli zaradení do prvého ročníka Programu športovej žurnalistiky, ktorý sme úspešnej zakončili na prelome mája a júna 2021. V júli 2021 sa naša fotografia z Európskej konferenčnej ligy dostala až do večerných športových novín na Markíze. V rovnakom čase sme fotili zápasy šošonov v rovnomennej lige na Cypre či v Kazachstane. V septembri sa naša snímka stala Grand Prix 2021 v rámci súťaže Slovak Press Photo.


A práve všetky tieto veci, ktoré sme sa naučili za 10 rokov, tak teraz využívame pri rôznych či športových podujatich, kultúrnych podujatiach, koncertoch, oslavách, alebo všetkých iných momentoch. Okrem toho nám radosť z fotenia dodávajú aj ľudia, ktorých sme fotili v akejkoľvek portrétovej podobe.  Zlomovým sa pre nás stal rok 2017, keď sme sa spoločne rozhodli založiť CVAK.SK. A prečo práve cvak? Lebo práve ten nenápadný, jednoduchý a pritom čarovný "cvak" fotoaparátu zachytí jedinečný moment v živote človeka. 

Od spomínaného roku 2017 sme fotili už niekoľko podujatí, koncertov, ľudí či momentov. Boli sme súčasťou ako malých podujatí s nízkym počtom návštevníkov, tak aj veľkých podujatí, kde počet návštevníkov prekročil hranicu 10 000. Fotili sme či už v tesnej blízkosti dopadajúcich rozpálených kolies motoriek, alebo v centre diania airsoftového podujatia, kde guličky lietali všade vôkol nás.  Naše fotografie ste mohli vidieť aj na rôznych známych internetových stránkach, ako napríklad SME.sk, MY Žilinské noviny, Red Bull, MX Open, PureHockey.com, MsHKZilina.sk, HockeySlovakia.sk, Žilina.sk, Behame.sk, Hokejportal.sk, Šport24.sk či MSKZilina.sk. Pravidelne naše fotografie môžete vidieť aj v tlačenej podobe vďaka regionálnemu týždenníku MY Žilinské noviny, s ktorým externe spolupracujeme. Okrem toho sa naše fotografie objavili aj v CEWE magazíne od spoločnosti Fotolab, v časopise Čarovné Slovensko alebo v magazíne od OC Mirage. A napokon ste naše logo mohli vidieť aj v pozícii partnera či už na úspešnom hokejovom turnaji dievčat - Memoriál Viliama Pongráca, alebo na veľkolepom bežeckom podujatí Wings for Life, ktoré štartuje na celom svete v jeden čas, tak ako aj v Žiline. Pred naším objektívom stáli už osobnosti ako Matej Tóth, Miroslav Šatan, Craig Ramsay, prezidentka SR Zuzana Čaputová, ex-premiér SR Peter Pellegrini, Anastasia Kuzminová, Danka Barteková, Martin Dejdar či hokejbalový šampión Róbert Kašša. Výstava fotografií v OC Mirage 2020
Naše skúsenosti:
- 2./3. predkolo + Play-off Európskej konferenčnej ligy (vs. Apollon Limassol, Tobol Kostanay, FK Jablonec)
Play-off UEFA Európska liga 2018/2019 (AS Trenčín vs. AEK Larnaca FC)
- UEFA Youth League 2018/2019 (MŠK Žilina vs. Montpellier HSC)
- 2019 UEFA European Under-21 Championship qualification (Slovenská republika vs. Albánsko)
- Celoštátne oslavy 75. výročia SNP v Banskej Bystrici
- Prípravný zápas vo futbale - Slovenská republika U21 vs. Grécko U21
- Finále - Slovnaft Cup 2018/2019, 2020/2021 (Spartak Trnava, ŠK Slovan Bratislava vs. MŠK Žilina)
- Peugeot Tennis Tour by Fortuna 2020
- Hockey Slovakia - Slovensko vs. Nemecko
- Letná univerziáda 2020
- Fortuna liga 2018 - 2022 (MŠK Žilina, MŠK Žilina B)
- SHL 2019 - 2022  (Vlci Žilina)
- SBL 2018/2019 - 2019/2020 (BK Slávia Žilina)
- MEX 2019 - 2022 ( FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina)
- Red Bull (Neymar Jr´s Five Žilina 2018)
- Mesto Žilina (Wings for Life 2018-2019, Stredoveký deň, JF BMX Freestyle show, Sever proti Juhu,  Vianočný beh, Staromestské slávnosti)
- Mesto Rajec (Rajecká retrojazda, Slovenský filharmonický zbor)
- MX Open 2018-2019
- Final Four 1.ligy
- Maratón klub Rajec (Rajecký Kros duatlon, Rajecký Kros triatlon, Rajecký Borošovec, Rajecký maratón, Beh Rajeckým rínkom)
- Žilinský mestský polmaratón 2017-2018-2019
- Žilinské blatíčko 2018-2019
- MIRAGE Fashion Show 2019 
- Medzinárodná spevácka súťaž Rudolfa Petráka 2018
- Memoriál Viliama Pongráca 2018-2019
- Zápas hviezd - 110. rokov MŠK Žilina
- Tankové dni Laugarício 2017-2018-2019
- Koncerty (Heľenine oči, Smola a Hrušky, Horkýže Slíže, IneKafe, Hex, King Shaolin, Sima, Arzén, The Freeborn Brothers)