O nás

Peter Stehlík
Daniel Stehlík

Jeden moment. Jedna chvíľa. Jedna fotografia. Čaro, ktoré dokáže vyvolať krásne a neopakovateľné spomienky či radosti z niečoho, čo už bolo a chce v budúcnosti opäť ožiť v pamätich ľudí. Aby však toto fungovalo, tak fotograf musí svoju prácu skutočne milovať, musí ho neustále napĺňať či robiť mu radosť. Práve vďaka tomu vzniknú fotografie, ktoré  prinesú silný zážitok, emócie a nesmrteľnosť zachyteným momentom. Práve preto milujeme fotenie, ktoré je nie len našou radosťou, láskou, koníčkom, ale aj prácou.  

Počiatky nášho fotenia siahajú ešte do minulého desaťročia, do obdobia, keď sme ešte netušili, že raz vytvoríme spoločne, otec so synom, vlastnú fotografickú značku špecializujúcu sa primárne na športovo-kultúrne podujatia, respektíve reportážnu fotografiu. Otec, Peter Stehlík, sa venuje čaru fotografie už od roku 2006. Syn, Daniel Stehlík, sa k svojmu otcovi pridal v roku 2013. Práve dynamické ukážky z prostredia rekonštrukcií bojov, v ktorých naraz útočí pechota, ťažká technika, lietadlá a vybuchujú pyrotechnické efekty nás najviac naučili fotiť nie len dynamické, pohybujúce sa objekty, ale vedieť si aj v rýchlosti vybrať ten správny moment na fotenie, ktorý sa už nebude nikdy opakovať.

Slovak Press Photo 2019 - finále + vernisáž
Workshop na Stanici Žilina-Záriečie - Športová a eventová fotografia

Úspechy v priebehu našej päťročnice

- V roku 2019 sme boli vybratí spoločnosťou Canon Europe na tretí ročník programu Canon Students Programme vo francúzskom Perpignan.

- Víťazstvo v kategórii Cena diváka aj s vernisážou práce v súťaži Slovak Press Photo 2019. V rámci týchto úspechov sa o nás písalo na stránke organizátora súťaže (klik), ako aj na stránke regionálneho týždenníka ( klik a klik).

- Prvý televízny rozhovor - január 2020 - pre TV Raj (klik).

- Rozhovor pre OC Mirage spojený s premiérovou výstavou fotografií (klik)  (klik).

- Víťazstvo v kategórii Cena diváka aj s vernisážou práce v súťaži Slovak Press Photo 2020 (klik).

Výstava fotografií v OC Mirage 2020

- Rok 2024 sme začali významnou udalosťou, keď sme 16.1.2024 vernisážou otvorili našu doteraz najväčšiu výstavu fotografií pod názvom Emócie okamihov. Výstava vznikla prostredníctvom spolupráce s Krajským kultúrnym strediskom v Žiline a bola situovaná do 7.2.2024 v Makovického dome. Link - https://krkszilina.sk/2024/01/17/emocie-okamihov-2/

A práve všetky tieto veci, ktoré sme sa naučili za 10 rokov, tak teraz využívame pri rôznych či športových podujatich, kultúrnych podujatiach, koncertoch, oslavách, alebo všetkých iných momentoch. Okrem toho nám radosť z fotenia dodávajú aj ľudia, ktorých sme fotili v akejkoľvek portrétovej podobe.  Zlomovým sa pre nás stal rok 2017, keď sme sa spoločne rozhodli založiť CVAK.SK. A prečo práve cvak? Lebo práve ten nenápadný, jednoduchý a pritom čarovný "cvak" fotoaparátu zachytí jedinečný moment v živote človeka. 
Výstava víťazných fotografií na Vajanského nábreží v Bratislave (Grand Prix fotografia)

- V januári 2021 sme boli zaradení do prvého ročníka Programu športovej žurnalistiky, ktorý sme úspešnej zakončili na prelome mája a júna 2021.

- V júli 2021 sa naša fotografia z Európskej konferenčnej ligy dostala až do večerných športových novín na Markíze.

- V septembri sa naša snímka stala Grand Prix 2021 - absolútnym víťazom -  v rámci súťaže Slovak Press Photo, ako aj víťazom kategórie Aktualita.

- Počas roku 2022 sme priniesli aj článok z oblasti športovej fotografie (klik), ako aj novú vizuálnu identitu.  

- Na začiatku apríla 2023 sme spoločne s Young Office Žilina zorganizovali náš prvý workshop na tému športová a eventová fotografia.

Vernisáž výstavy Emócie okamihov v roku 2024
Naše skúsenosti:
- UEFA Európska konferenčná liga 
- UEFA Európska liga 
- UEFA Youth League 
- UEFA European Under-21 Championship qualification 
- EHF European League
- Bundesliga
- Celoštátne oslavy 75. výročia SNP v Banskej Bystrici
- Slovnaft Cup 
- Martinus - Bližšie k zákazníkom 2021
- Peugeot Tennis Tour by Fortuna 2020
- Hockey Slovakia 
- 90s The Show (Ice Mc, Snap!, Dr.Alban, 2 Unlimited, La Bouche)
- Fortuna liga & II. slovenská futbalová liga
- Slovenská hokejová liga (SHL)
- Slovenská basketbalová liga (SBL)
- Niké volejbalová extraliga žien
- MEX florbalová liga
- Red Bull
- Mesto Žilina
- MX Open
- MIRAGE Fashion Show 
- Coerver Coaching 
- Mestské divadlo v Žiline
- Zápas hviezd - 110. rokov MŠK Žilina
- Koncerty (Heľenine oči, Smola a Hrušky, Horkýže Slíže, IneKafe, Hex, King Shaolin, Sima, Arzén, The Freeborn Brothers)
- Svadby, stužkové slávnosti, spoločenské udalosti, portréty a mnoho ďalších