O nás

Peter Stehlík
Daniel Stehlík

Jeden moment. Jedna chvíľa. Jedna fotografia. Čaro, ktoré dokáže vyvolať krásne a neopakovateľné spomienky či radosti z niečoho, čo už bolo a chce v budúcnosti opäť ožiť v pamätich ľudí. Aby však toto fungovalo, tak fotograf musí svoju prácu skutočne milovať, musí ho neustále napĺňať či robiť mu radosť. Práve vďaka tomu vzniknú fotografie, ktoré  prinesú silný zážitok, emócie a nesmrteľnosť zachyteným momentom. Práve preto milujeme fotenie, ktoré je nie len našou radosťou, láskou, koníčkom, ale aj prácou.  

Počiatky nášho fotenia siahajú ešte do minulého desaťročia, do obdobia, keď sme ešte netušili, že raz vytvoríme spoločne, otec so synom, vlastnú fotografickú značku špecializujúcu sa primárne na športovo-kultúrne podujatia, respektíve reportážnu fotografiu. Otec, Peter Stehlík, sa venuje čaru fotografie už od roku 2006. Syn, Daniel Stehlík, sa k svojmu otcovi pridal v roku 2013. Práve dynamické ukážky z prostredia rekonštrukcií bojov, v ktorých naraz útočí pechota, ťažká technika, lietadlá a vybuchujú pyrotechnické efekty nás najviac naučili fotiť nie len dynamické, pohybujúce sa objekty, ale vedieť si aj v rýchlosti vybrať ten správny moment na fotenie, ktorý sa už nebude nikdy opakovať.

Slovak Press Photo 2019 - finále + vernisáž
Grand Prix 2021 -Slovak Press Photo

V roku 2019 sme boli vybratí spoločnosťou Canon Europe na tretí ročník programu Canon Students Programme vo francúzskom Perpignan, kde sme pred editormi z celého sveta prezentovali vlastnú prácu. O niekoľko týždňov neskôr, začiatkom októbra 2019, sme sa zúčastnili finále Slovak Press Photo so slávnostnou vernisážou prác finalistov. Presne o mesiac neskôr sme získali na základe hlasov z celého Slovenska Cenu diváka, čím sme sa zaradili medzi víťazov ôsmeho ročníka Slovak Press Photo. V rámci týchto úspechov sa o nás písalo na stránke organizátora súťaže (klik), ako aj na stránke regionálneho týždenníka ( klik a klik). Začiatkom januára 2020 ste si mohli pozrieť aj náš prvý televízny rozhovor pre TV Raj (klik) a v júni 2020 vyšiel s nami aj rozhovor v magazíne Mirage (klik) spojený s našou premiérovou výstavou fotografií. Práve spomínaná výstava sa objavila aj v reportáži regionálnej televízie (klik). Koncom septembra 2020 sme boli opäť po roku nominovaní do finále Slovak Press Photo, kde sme obsadili druhé, respektíve tretie miesto. Začiatkom decembra sme sa zúčastnili menšieho vyhlásenia víťazov súťaže Slovak Press Photo 2020, kde náš fotograf získal opäť po roku Cenu diváka (klik). V januári 2021 sme boli zaradení do prvého ročníka Programu športovej žurnalistiky, ktorý sme úspešnej zakončili na prelome mája a júna 2021. V júli 2021 sa naša fotografia z Európskej konferenčnej ligy dostala až do večerných športových novín na Markíze. V rovnakom čase sme fotili zápasy šošonov v rovnomennej lige na Cypre či v Kazachstane. V septembri sa naša snímka stala Grand Prix 2021 v rámci súťaže Slovak Press Photo, ako aj víťazom kategórie Aktualita. V roku 2022 sme priniesli aj článok z oblasti športovej fotografie (klik), ako aj novú vizuálnu identitu.  


Výstava fotografií v OC Mirage 2020
A práve všetky tieto veci, ktoré sme sa naučili za 10 rokov, tak teraz využívame pri rôznych či športových podujatich, kultúrnych podujatiach, koncertoch, oslavách, alebo všetkých iných momentoch. Okrem toho nám radosť z fotenia dodávajú aj ľudia, ktorých sme fotili v akejkoľvek portrétovej podobe.  Zlomovým sa pre nás stal rok 2017, keď sme sa spoločne rozhodli založiť CVAK.SK. A prečo práve cvak? Lebo práve ten nenápadný, jednoduchý a pritom čarovný "cvak" fotoaparátu zachytí jedinečný moment v živote človeka. 

Od spomínaného roku 2017 sme fotili už niekoľko podujatí, koncertov, ľudí či momentov. Boli sme súčasťou ako malých podujatí s nízkym počtom návštevníkov, tak aj veľkých podujatí, kde počet návštevníkov prekročil hranicu 10 000. Naše fotografie ste mohli vidieť aj na rôznych známych internetových stránkach - SME.sk, Red Bull, UEFA, PureHockey.com, VlciZilina, HockeySlovakia.sk, Žilina.sk, MŠKŽilina.sk, Behame.sk, Šport24.sk či v televízii Markíza. V súčasnosti rovnako spolupracujeme s rôznymi ako tlačenými, tak aj internetovými médiami v súvislosti s monitorovaním rôznych športových, kultúrnych a spoločenských udalostí. Pred naším objektívom stáli už osobnosti ako Matej Tóth, Miroslav Šatan, Craig Ramsay, prezidentka SR Zuzana Čaputová, ex-premiér SR Peter Pellegrini, Anastasia Kuzminová, Danka Barteková, Martin Dejdar či hokejbalový šampión Róbert Kašša. 
Výstava víťazných fotografií na Vajanského nábreží v Bratislave
Naše skúsenosti:
- UEFA Európska konferenčná liga 
- UEFA Európska liga 
- UEFA Youth League 
- UEFA European Under-21 Championship qualification 
- Bundesliga - prípravný zápas
- Celoštátne oslavy 75. výročia SNP v Banskej Bystrici
- Slovnaft Cup 
- Martinus - Bližšie k zákazníkom 2021
- Peugeot Tennis Tour by Fortuna 2020
- Hockey Slovakia 
- Letná univerziáda 2020
- Fortuna liga 
- Slovenská hokejová liga (SHL)
- Slovenská basketbalová liga (SBL)
- MEX florbalová liga
- Red Bull
- Mesto Žilina 
- Mesto Rajec 
- MX Open 
- Maratón klub Rajec 
- MIRAGE Fashion Show 
- Coerver Coaching  
- Medzinárodná spevácka súťaž Rudolfa Petráka
- Memoriál Viliama Pongráca 
- Zápas hviezd - 110. rokov MŠK Žilina
- Koncerty (Heľenine oči, Smola a Hrušky, Horkýže Slíže, IneKafe, Hex, King Shaolin, Sima, Arzén, The Freeborn Brothers)
- Svadby, stužkové slávnosti, spoločenské udalosti, portréty a mnoho ďalších